Anasayfa » Php Programlama

Php 5.1.4 Kurulumu Php 5.1.4 Nasıl Kurulur   Yetmedi mi? O zaman Google'da ara!

Yorum Yok
php-dili

Php 5.1.4 Kurulumu Php 5.1.4 Nasıl Kurulur Php 5.1.4 yapılandırma Php 5.1.4 başlarken ve Php 5.1.4 hakkında merak ettikleriniz.

Php Dili Programı

http://www.php.net/downloads.php Sitesine Girip Windows Binaries İsmi Altındaki http://www.php.net/get/php-5.1.4-Win32.zip/from/a/mirror Sitesine Girip Ordan Bağlantı Tipinizi Seçip İndiriminizi Yapabilirsiniz
PHP kurulumu

Dosyayı indirdikten sonra herhangi bir dosya sıkıştırma/açma programı ile (WinRAR, WinZip, vs.) dosyayı C:\php dizinine açıyoruz. Daha sonra bu klasörde bulunan php.ini-dist dosyasının ismini php.ini şeklinde değiştiriyoruz ve Notepad ile açıyoruz. Dosyadaki doc_root = satırına (464. satır) gidip bu satırı doc_root = “C:\Apache” şeklinde değiştiriyoruz. Biraz aşağıda da (471. satır) extension_dir = “./” satırını da extension_dir = “C:\php\ext” şeklinde değiştiriyoruz.
PHP’yi Apache’ye tanıtma

Apache PHP’yi iki farklı şekilde çalıştırabilir, ya CGI binary şeklinde (php-cgi.exe dosyası ile) ya da Apache Module DLL şeklinde (php5apache2.dll dosyası ile). Daha iyi performans almak için PHP’yi Apache’ye DLL Module şeklinde tanıtacağız. Apache’ye kurmuş olduğumuz PHP’yi tanıtmak için C:\Program Files\Apache Group\Apache2\conf\httpd.conf dosyasına bazı satırlar eklememiz gerek. Bu dosyayı Notepad ile açıp CTRL+F tuş kombinasyonu ile LoadModule diye bir arama yapıyoruz. LoadModule kelimesinin ilk bulunduğu yerin biraz altında LoadModule ile başlıyan bir sürü satır göreceksiniz. Bunların en sonuna gidiyoruz (173. satır) ve aşağıdaki 3 satırı oradaki boşluğa ekliyoruz:

LoadModule php5_module “c:/php/php5apache2.dll”
AddType application/x-httpd-php .php
PHPIniDir “C:/php”Php 5.1.4 Kurulumu Php 5.1.4 Nasıl Kurulur yazısını Facebook'ta Paylaş
Php 5.1.4 Kurulumu Php 5.1.4 Nasıl Kurulur yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

bilgibilgidir.com Yorumlar

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar, kişisel bilgiler, Tc Kimlik Numarası ve Telefon Numarası vs. özel bilgiler içeren yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.