Anasayfa » Windows

Windows 7 Şifresi Bulma Windows 7 Şifresini Kırma   Yetmedi mi? O zaman Google'da ara!

118 Yorum
windows7

Windows 7 Şifresini unuttum ne yapıcam diye düşünmeyin windows7 şifresini nasıl kırarım diyorsan aşağıdaki yönergeleri izleyin ve şifrenizi bulun format atmaktan kurtulun ve şimdi başlıyoruz

Adım Adım Şifre Kaldırma

Bilgisayarınızda Windows 7 işletim sistemi kullanıyorsunuz ama kullanıcı giriş şifrenizi hatırlayamadığınız için sistemi açamıyorsunuz.Bu durumda hangi yöntemle şifrenizi hatırlayacaksınız onu aktarmaya çalışacağım.”Ben şifremi asla unutmam” dediğinizi duyar gibiyim ama sakın büyük konuşmayın.

http://www.bilgibilgidir.com/resim/windows7sifre/Untitled_9_4.jpg
http://www.bilgibilgidir.com/resim/windows7sifre/Untitled_11_3.jpg
Unuttuğunuz Windows şifresini, 5 dakika içinde hatırlayabilir,değiştirebilir veya şifreyi tamamen kaldırabilirsiniz.
Bu yöntemi kötü amaçlar için kullanmayacağınızdan adım gibi eminim Bu yüzden anlatmaya başlıyorum…
Öncelikle bizim bir yazılıma ihtiyacımız olacak.
Bu yazılımın ismi Elcomsoft System Recovery Professional.Bu uygulamayı bir şekilde bulup indirmeniz gerekiyor.Derste kullandığım 3.0 Build 466 versiyonudur.
Programın kendi web sayfasına BURADAN ulaşabilirsiniz.

7zip şifresi : bilgibilgidir.com

Desteklediği sistemler; Windows 7 (32 bit), Windows 7 (64 bit), Windows Vista (32 bit), Windows Vista (64 bit), Windows Server 2003/2008, Windows 2000, Windows XP, Windows 98
140 MB civarında olan bu uygulama, önyükleme (Boot) özelliğine sahip, .iso kalıp dosyasıdır.
Bu uygulamayı kullanabilmemiz için boş bir CD’ye ve tercihen Nero programına ihtiyacımız olacak ve tabiki CD sürücüsünede Burda önemli olan bu .iso kalıp dosyasını CD’ye nasıl yazacağımızdır.Basit bir veri diski yazar gibi değil tabiki.
Çünkü oluşturacağımız CD’nin önyükleme (Boot) yeteneğine sahip olması gerekiyor.

Nero’nun “Kalıbı Diske Yazdır” seçeneğini kullanarak bu .iso kalıp dosyasını CD’ye yazdıracağız.Bu seçenek Nero versiyonlarına göre farklılık gösterir.Oluşturacağınız CD bu şekilde önyüklemeli, diğer bir değişle BOOT’lu CD olacak :)
Hazırladığımız CD’nin sistem açılışında görünebilmesi için, BIOS ayarlarında CD-ROM’un ilk aygıt olarak ayarlanması gerekir.Bu işi BIOS setup’a girerek yapabilirsiniz.
BIOS yazılımı her anakart marka ve modeline göre farklılık gösterir ama hepsi birbirine benzer.BIOS’un BOOT ayarlarına girerek 1. aygıtı CD-ROM olarak gösterin.Ben örnek bir resim paylaşıyorum.Her BIOS’ta mantık aynıdır..

http://www.bilgibilgidir.com/resim/windows7sifre/Untitled_18.jpg
1- Hazırladığınız CD’yi bilgisayara takın ve reset tuşuna basın.Sistem otomatik CD’yi görecek ve önyüklemeyi başlatacak.Ekranda “Press any key to boot from CD or DVD” (CD veya DVD’den önyükleme yapmak için herhangi bir tuşa basın) yazdığını görürsünüz, herhangi bir tuşa basıp devam edin.
http://www.bilgibilgidir.com/resim/windows7sifre/565656.jpg
http://www.bilgibilgidir.com/resim/windows7sifre/Untitled_13_1.jpg
– Kısa bir beklemeden sonra programın arayüzü karşınıza çıkacak.İlk pencerede programın lisans anlaşmasının yazılı olduğunu bir sayfa yer alır..
– “I accept the agreement” kutuçuğunu seçip anlaşmayı kabul etmemiz gerekiyor.Seçtikten sonra OK butonuna basıp devam ediyoruz..

http://www.bilgibilgidir.com/resim/windows7sifre/Untitled_2_29.jpg
2- Şimdiki penrecede ise sistemde bulunan sürücüler liste halinde gözükecek.Bu listede sürücüler ile ilgili bilgileri görebilirsiniz.
http://www.bilgibilgidir.com/resim/windows7sifre/Untitled_4_4.jpg
– Burada hiçbirşey yapmadan Next (İleri) butonuna tıklayıp devam ediyoruz.
3- Sonraki sayfadada aynı şekilde devam ediyoruz.Resimde gördüğünüz 2 seçeneğin işaretli olmasına dikkat edin.Bizim işimizle ilgili seçenekler bunlar.
http://www.bilgibilgidir.com/resim/windows7sifre/Untitled_6_4.jpg
4- Şimdi ise Windows’un kurulu olduğu dizini seçmemiz isteniyor.Program Windows’un kurulu olduğu dizini otomatik olarak görücektir.Bu kısımdada yapmanız gereken birşey yok.
– Eğer sisteminizde birden fazla işletim sistemi kuruluysa program hepsini görecektir ve select menüsü altından şifresini sıfırlamak istediğiniz Windows’a ait dizini seçmeniz gerekiyor.
Örnek olarak benim sistemde 2 işletim sistemi yer alıyor. C: sürücüsünde Windows 7 ve E: sürüsünde Windows XP kurulu.Ben buradan hangisinde işlem yapmak istiyorsam onu seçiyorum.

http://www.bilgibilgidir.com/resim/windows7sifre/Untitled_8_4.jpg
– Windows 7 nin şifresini unuttuğumu varsayıyorum ve C: sürcüsünü seçip tekrar Next (İleri) butonuna basıyorum.
http://www.bilgibilgidir.com/resim/windows7sifre/Untitled_10_5.jpg
5- Bu pencerede ise şifresini sıfırlamak istediğim kullanıcıyı seçmem gerekiyor.Kullanıcı adımı seçiyorum ve Next butonuna basıyorum.
http://www.bilgibilgidir.com/resim/windows7sifre/Untitled_17.jpg
– Password kutucuğunda unuttuğunuz şifreyi görebilirsiniz.Dilerseniz bu kutucuğu temizleyebilir veya yeni bir şifre tanımlayabilirsiniz.Bu kutucuğu boş kaydettiğiniz taktirde kulanıcının şifresini kaldırmış olursunuz ve Windows açılışta şifre sormayacaktır.
http://www.bilgibilgidir.com/resim/windows7sifre/Untitled_19.jpg
Ben şifreyi tamamen kaldırmak istiyorum ve Password formunda yazan şifreyi siliyorum.

http://www.bilgibilgidir.com/resim/windows7sifre/Untitled_21.jpg
http://www.bilgibilgidir.com/resim/windows7sifre/Untitled_24.jpg
– Apply dedikten sonra bana SAM dosyasını yedeklemeyi isteyip istemediğimi soran bir uyarı penresi açılıyor.Bu uyarıya YESdiyorum ve kaydetmek istediğim konumu seçip Save butonuna basıyorum.Eski SAM dosyamız same.old isminde belirttiğimiz yere kaydedilecektir.Herhangi bir olumsuz durumda eski SAM dosyasını kullanabilirsiniz.Bu olumsuz bir durum oluşacağı anlamına gelmiyor.Windows şifresini unutmaktan daha olumsuz bir durum olamaz zaten ;)
http://www.bilgibilgidir.com/resim/windows7sifre/Untitled_7_4.jpg
http://www.bilgibilgidir.com/resim/windows7sifre/Untitled_5454.jpg
SAM dosyası Windows kullanıcı hesaplarına ait bilgilerin kayıtlı olduğu bir dosyadır.Bu dosyaya Windows/System32/config/altından ulaşabilirsiniz.Bu dosyayı direkt açamazsınız.Microsoft Office Converter ile office belgesine çevirip açabilirsiniz.
En sonda çıkan 2 uyarıyada YES dedikten sonra sistem yeniden başlayacaktır ve
http://www.bilgibilgidir.com/resim/windows7sifre/sdfsdf.jpg
http://www.bilgibilgidir.com/resim/windows7sifre/Untitled_14.jpg
Windows’a Hoşgeldiniz!

http://www.bilgibilgidir.com/resim/windows7sifre/hg.jpg

 Windows 7 Şifresi Bulma Windows 7 Şifresini Kırma yazısını Facebook'ta Paylaş
Windows 7 Şifresi Bulma Windows 7 Şifresini Kırma yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

bilgibilgidir.com Yorumlar

118 Yorum »

 • İbrahim Atalay (Yazar) diyor ki:

  evet bilgisayara reset atıcaksınız.

 • furkan diyor ki:

  arkadaşım biz şifreyi kıralım diyoruz bilgisayarı açamıyoruz siz program indirin diyosun ?

 • İbrahim Atalay (Yazar) diyor ki:

  adımları takip ederseniz şifreyi açabilirsiniz orda unknown yazan yere çift tıklayın ordaki yıldızlı alanı silip siz bir şifre yazın kaydedin yeniden başlatın açabilirsiniz.

 • umut diyor ki:

  merhaba,

  programı indirdim, bootable dvd yaptım ve sağlıklı bir şekilde çalıştırdım. ancak program kullandığım notebook’un (hp pavilion g6) SAM kaynak dosyaları arattığı zaman sadece yönerge olarak D:\Windows kısmını gösteriyor ve şifre değişikliği de yapsam birşey ifade etmiyor. C: üzerinden işlem yaptırmıyor bana açıkçası. manuel bir şekilde bulayım derken C:’nin içinde alakalı bir dosya olmadığını belirtiyor. konuyla ilgili yardım edebilirseniz sevinirim. e-mailimden ulaşırsanız daha çok sevinirim …

  Saygılar

 • İbrahim Atalay (Yazar) diyor ki:

  şimdi zaten notebook larda recovery sanal partition olduğu için böyle çıkması normal ama siz bana seçiminden sonraki çıkan ekranın resmini mail atarsanız size daha iyi yardımcı olabileceğimi düşünüyorum

 • ayşenur diyor ki:

  bu şifre kırma işlemi bitince bilg. kayıtlı resim,belge vs. silinir mi? yoksa şifre koymadan önceki halde ki gibi mi kalır?

 • İbrahim Atalay (Yazar) diyor ki:

  hiçbir bilgi silinmez siz sadece şifre değiştirmişsiniz gibi olur bilgisayar

 • bir soru diyor ki:

  arkadaşım botlu ne demek

 • İbrahim Atalay (Yazar) diyor ki:

  boot özelliği sisteme yüklemek istegiğin veya çalışır hdd den bağımsız olarak çalışan cd demek yani windows yüklemelesi gibi programları yüklerken kullanman gereken açılışta cd ekranına düşüren küçük programcığa boot denir.

 • alper cagri diyor ki:

  arkadaşım ben cdyi takıyorum seçiyorum dvd or cd yi ancak yüklemek için herhangi bir tuşa basın s çıkmıyorr

 • Yakup diyor ki:

  hocam ellerinize sağlık. uykulama çok basit ve kullanışlı.

 • İbrahim Atalay (Yazar) diyor ki:

  bilgisayarınız açlışını lütfen cd rom yapınız olucaktır.

 • Muhammet diyor ki:

  Paylaşımınız için çok teşekkürler..

 • oguzhan diyor ki:

  benim netbook um var malum cd takma yeri yok ben bunu flaşa usb ye yükledim usb to iso programıyla fakat ben bot seçeneklerinden hangisini seçmem lazım

 • hüseyin uslu diyor ki:

  eline sağlık kardeş..

 • filiz diyor ki:

  Selamlar, ben flash bellek üzerinden denedim ama olmadi 🙁 yardim lütfen… Dos modunda nasil açabilirim pc yi…

 • İbrahim Atalay (Yazar) diyor ki:

  maalesef flashdisk desteği yok fakat 3. parti yazılımlarda bunu yapan duymuştum araştırırsanız bulabilirsiniz iso dosyasını flasdiske yazdırma diye aratın lütfen

 • İbrahim Atalay (Yazar) diyor ki:

  usb diskinizi secerseniz boot edecektir.

 • barış diyor ki:

  kardeş flas ıcın neyi etkın edecez ?

 • barış diyor ki:

  cdrom yerıne ne yazım

 • Alper diyor ki:

  arkadaşım benim bilgisayarımdaki şifreyi bu yöntemle kırmış ama bu sistem ayarlarıyla oynar mı? Yada bilgisayara zarar verecek bir şey yapar mı? Sırf bu yüzden format atmayı düşünüyorum bilgisayara.

 • Emrah diyor ki:

  Emeğine Sağlık Tşkler Arkadasim

 • TurkEdition diyor ki:

  Çok teşekkürler yararlı bir anlatım..

 • mehmet diyor ki:

  hocam ben denedim basaramadim benim laptopumda acilisinda F2 tikladiginda bios cikiyor ben BOOT tikliyorum fakat burada resimde goruldugu gibi herhangi bir secenek yok sadece soyle bir sey var

  [Boot priority order]
  1.AHCI CD : SLimtypeDVD A DS8A5SH
  2.ACHCI HDD : SAMSUNG HM321HI
  3.USB KEY : N/A

  KIsacasi buradan hangisii tiklama gerekirki laptop acildiginda hazirlanan USB deki programi kullanabilsin bir sorunda suki bunlarin uzeri tiklandiginda herhangi bir secenek yada islem yapmiyor

  bana bilgi veriseniniz sevinirim

  Selamlar

 • çağla diyor ki:

  çok güzel anlatmışsınız teşekkürler. dvd r ile olur mu? boot özellikli cd hiç duymamıştım. bu özel bir cd mi?

 • melis diyor ki:

  elimde nero programı var kalıbı cd ye yaz diyen yeri de buldum ama bu programı cd ye nasıl yazdıracağım bu kısmı biraz da açık anlatabilir misiniz?

 • soner diyor ki:

  merhabalar windows 7 kullanıcı şifremi unuttum açılıştaki. yardımcı olursanız sevinirim

 • melis diyor ki:

  NERO’YU AÇTIM. CD’Yİ SEÇTİM. KALIBI DİSKE YAZDIR’A BASTIM. NERO BURNİNG ROM DİYE SAYFA AÇILIYOR VE AÇ DİYE BİR SAYFA DAHA AÇILIYOR. elcomsoft system recovery proffesional 3.0 PROGRAMINI İNDİRİP BELGELERİM’E KAYDETTİM. AÇ DİYE AÇILAN SAYFADAN BU PROGRAMI SEÇTİM. AMA GÖRÜNMÜYOR. NORMAL BELGELERİM’DEN AÇILINCA GÖRÜNÜYOR. NERO İLE BU PROGRAM CD’YE NASIL YAZDIRILACAK?

 • çağla diyor ki:

  nero yu yazdırmada bir sürü seçenek var. bendeki nero buining rom7 diye geçiyor ama içinde cd-boot yok.internette nero resimli anlatımlarda var.kalıbı diske yazdır var ordan da olmuyor.bıos ayarı yapmak da karışık.girdim uğraştım.şimdi siyah bi ekran açılıyor ve orda da şifre istiyor. bi de 5 dakikalık iş diye yazmışlar forumlarda. girmediğim site kalmadı ya.lütfen bilen cevap yazsıııın.

 • kadir diyor ki:

  Size ne kadar tesekkur etsem azdir cok ssagolun

 • Fatih diyor ki:

  Dvd ile yapmayı denedim olmadı hocam . İlla Cd ‘ ye mi yazmak gerekli ? Yazınız için ayrıca teşekkür ederim .

 • ugur diyor ki:

  hocam bnde mavi ekran hatası verdi windows loadin files yazısından sonra nededir acaba

 • mehmet diyor ki:

  kardeş eline koluna sağlık emeğine salık

 • pers55 diyor ki:

  usb boot etmet için cmd yi yönetici olarak calıstırın sonra satıra diskpart sonra list disk yazın burda beyler ve bayanlar select disk 1,2,3 flash sınız hangisi ise secin yazın sonra clean yazın sonra create partition primary sonra ise active konutunu yazın sonra işe format fs=ntfs quick yazıp flash nızı formatlayın sonra assign komutunu yazıp ayarları kaydedein exit diyip cmd den cıkın sonra ise iso dosyası içindekilerini flasha kopyalayın sonra biostan flashtan baslatın
  not:kopyalama yaparken auntirin dosyasını atla diyin yoksa boot etmez

 • murat diyor ki:

  birşey sorcam dvd olurmu??

 • mehmet diyor ki:

  yüklediğimde şifre soruyor ne yazmam gerkiyor??????

 • ahmet diyor ki:

  abi Allah razı olsun …

 • beyazfatih1453 diyor ki:

  SLM.Ya hocam bunlar basit şeyler ben şunu öğrenmek istiyorum Windows Kapalıyken şifre kırılırmı bu mümkünmüdür hiç bir proğram kullanmadan gerçekten bunu yapabilen olurmu ne dersiniz şimdiden bilgilendirmeleriniz için çok teşekkürler.işin kolayı olmasın ben bundan yana değilim ondan böyle bir soru soruyorum yanlış anlaşılmasın.

 • RobbaN_TR diyor ki:

  ya bunu yaptıktan sonra bilgisayardaki dosyalar siliniyor mu ?

 • Hüseyin K diyor ki:

  ya ben tıkladım hic site falan gelmedi direk indirmeye başladı 118 mb lık elcımsıft_esr_v300b466_pro_bilisimservisi.net.7z
  acaba ben yanlış mı indiriyorum birde bu programı winrar dosyası olarakmı atacağız cd ye yoksa winrar dan cıkarıp mı atacağız.

 • Hüseyin K diyor ki:

  hocam ben bu programı indirdim daemon tools programıyla açtım sonra cd hali geldi karşıma içindekileri attım boş bir cd ye sonra diğer bilgisayara taktım boot u söylediğiniz gibi düzelttim açtım pc yi hiç bir şey gelmedin sonra yeniden başlat dedim yine gelmedi windows 7 kullanıyorum benim boot şöyle
  boot priority order :

  1. USB CDROM :
  2. IDE1 : MATSHITADVD-RAM UJ890AS
  3. IDEO : Hitachi HTS723225L9A360
  4. USB FDD :
  5. Network Boot : MBA v12.2.0 Slot 0500
  6. USB HDD :
  bootta bi hata varsa söyle kac numarayı kaça getireyim

 • İbrahim Atalay (Yazar) diyor ki:

  3. IDEO : Hitachi HTS723225L9A360 bunu seç

 • İbrahim Atalay (Yazar) diyor ki:

  hayır paylaşımı direk kendi sunucumuz dan yaptığımız için direk iniyor

 • ali diyor ki:

  süper paylaşım… yaptım beş dakika sürmedi. sağolasın.

 • yusuf diyor ki:

  dosya ındırdım ama zıp zıfre ıstıo sıfre ney

 • ilker karakoç diyor ki:

  arkadaşlar cd ye yazdırdım biostan bşalttım fakat direk caldera dos deyip pc açılıyor dos ortamında kalıyorum..bir şey yapamıyorum cd den başlat falan çıkmıyor..

 • ilker karakoç diyor ki:

  slm..cd yi nero ile başlangıç veri cd si olarak yazdım ..en son siyah ekran ve DR-DOS A:\ > çıkıp kalıyor..windovs 7 yüklü dell marka bir laptop..

 • ilker karakoç diyor ki:

  slm..tmm olayı düzelttim fakat şimdi de şöyle bir sorun var ..admin olarak atanmış olan kullanıcı adı listede çıkmıyor diğer kullanıcılar çıkıyor aynı resimdeki gibi fakat bana lazım olan kullanıcı ismi yok..administrator için o işlemi yaptım fakat açılmadı bilgisayar ..

 • Engin diyor ki:

  Şifre yıldız olarak gözüküyor
  bunu görmek mümkünmü

 • Harun diyor ki:

  Allah senden razı olsun reiz Allah tuttuğunu altın etsin.. 5 vakit namazın ardından duacınım… Çooooooooooooooook saolasın..

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar, kişisel bilgiler, Tc Kimlik Numarası ve Telefon Numarası vs. özel bilgiler içeren yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.